Svētkos sev apkārt esošos cilvēkus gribās iepriecināt ar mīļām un noderīgām dāvanām. Taču reizēm ir izaicinājums atrast patiešām labas un oriģinālas dāvanas. Katru gadu šis izaicinājums pieaug ar vien vairāk, tāpēc jāmeklē ar vien jaunas dāvanu idejas. 

Šajā rakstā esam apkopojuši oriģinālas dāvanas, kas neļaus nokļūdīties un noteikti iepriecinās dāvanu saņēmējus. Lai arī visas šīs dāvanu idejas ir universālas, esam tās salikuši kategorijās pēc saņēmējiem. 

Jaukas dāvanas vecākiem

Vecāki parasti nesagaida lielas dāvanas, jo, viņuprāt, viņiem viss nepieciešamais jau ir. Bieži vien no vecākiem palīdzību par dāvanas ideju nenākas saņemt, tāpēc jādomā vien pašam, kā lai pārsteidz. 

Jebkuros svētkos, gan dzimšanas dienās, gan Ziemassvētkos, lieliska dāvanas ideja vecākiem ir kas praktisks un noderīgs. Taču reizēm jādomā arī ārpus rāmjiem un, iespējams, jāuzdāvina kas oriģināls. Lieliska dāvanas ideja aktīviem vecākiem varētu būt ceļojums – pa Latviju, vai arī uz ārzemēm. Vislabākais veids, kā uzdāvināt ceļojumu, ir ceļojumu aģentūras dāvanu karte. Tā ļaus vecākiem pašiem izvēlēties uz kuru valsti doties un kā – ar lidmašīnu, kuģi vai ekskursiju autobusu.

Vēl viena lieliska dāvana abiem vecākiem, ir SPA atpūta ārpus pilsētas steigas. Tas ļautu abiem baudīt relaksāciju kopā, dažādas masāžas un pastaigas skaisto SPA centru teritorijās. Rakstā SPA atpūta Latvijā iespējams smelties iedvesmu par labākajiem SPA centriem valsts reģionos. Viena lieliska izvēle ir Usmas SPA – krāšņajā Kurzemē pie paša ezera.

Iepriecinošas dāvanas mammai 

Sievietēm patīk pucēties un saposties – gan ikdienā, gan arī svētkos. 

Dāvana, kas nekad neizies no modes, ir rotaslietas. To sievietēm nekad nevar būt par daudz, īpaši, ja tās ir skaistas un kvalitatīvas rotaslietas. Lielisks pārsteigums mammai svētkos varētu būt skaisti sudraba auskari no zīmola Nela Gems. Tie radīti no Swarovski mirdzošajiem kristāliem, kas spīd un laistās saules gaismā.

Dāvana, ar ko nekad nevar nošaut greizi, ir arī paša taisīta dāvana. Lai kas tas arī būtu, mamma vairāk par visiem novērtēs dāvanā ieguldītās pūles un mīlestību. Pašdarinātas dāvanas to saņēmējiem sniedz emocionālu vērtību, kas citām dāvanām ne vienmēr piemīt. Uztaisi mammai paša veidotu apsveikuma kartīti vārda dienā vai uzcep gardu kūku Mātes dienā. 

Noderīgas dāvanas tētim

Vīrieši ir praktiķi, tāpēc viņiem piemērotas dāvanas parasti jāmeklē ar pielietojumu. 

Meklējot dāvanu tētim, svarīgi ņemt vērā viņa ikdienas paradumus un hobijus. Piemēram, ja tētim patīk strādāt pie jauniem būvprojektiem, tad laba dāvanas ideja ir jauns un jaudīgs instrumentu komplekts. Atbalsti pašmāju uzņēmumus un izvēlies tētim kādu praktisku dāvanu no latviešu dizaineriem.

Ja tētim patīk vasaras sezonā cept gaļu un saukt ciemos viesus, tad viņš novērtētu jaunu grilu. Kā jau visu mūsdienās, arī produktus var pasūtīt internetā. Tāpēc, ja tētim jau ir labs grils, tad atliek vien nopirkt gardu un kvalitatīvu gaļu. Serviss Gaļas Piegāde Jums līdz pat mājas durvīm atvedīs svaigu cūkgaļu vai jaunlopa gaļu, vai arī jau iemarinētu šašliku. Dāvanu karte galaspiegadejums.lv ļaus tētim būt gatavam brīvdienu dārza ballītei!

Praktiskas dāvanas vīram

Praktiska dāvana ir tāda, kas noderēs un līdz ar to nevar aizšaut greizi. Īpaši, ja tu meklē dāvanu savam vīram. Tādā gadījumā tu noteikti jau zini, kas viņam ikdienai šobrīd ir visvairāk nepieciešams.

Katram vīrietim ir jābūt savam rokas pulkstenim, kas ir uzticīgs un arīdzan elegants. Tomēr ar laiku pienāk brīdis jaunam pulkstenim. Ja vīram nepieciešams jauns pulkstenis, iesakām izvēlēties kādu no sporta pulksteņiem to daudzveidīgo funkciju dēļ. Piemēram, Garmin pulkstenis ir lieliska izvēle. Tas ir elegants un noderīgs gan sportam, gan ikdienai.

Ja vīrs ir tehnoloģiju fans, tad viņam noteikti laiks izmēģināt bezvadu austiņas skriešanai. Tās nodrošina ar augstas kvalitātes skaņu un ērtu lietošanu. Beidzot ir austiņas, kuras nesapiņķerēsies somā vai kabatā. Bluetooth austiņas ir laba dāvana, kas atvieglos vīrieša ikdienu un iedvesmos ar kvalitatīvu skaņu. Vairāk labas dāvanu idejas varēsi atrast blogā Dāvanas vīrietim.

Mīļas dāvanas sievai 

Gada laikā ir tik daudzi svētki, kuros gribās iepriecināt sievu. Neskaitot vārda un dzimšanas dienas, vēl jāspēj izdomāt jauks pārsteigums Valentīndienā un Sieviešu dienā. Vienmēr aktuālas dāvanas ar nezūdošu vērtību sievai ir rotaslietas un SPA atpūta.

Kā jau minējām iepriekš – rotaslietu nevar būt par daudz. Ja pagājušajos svētkos uzdāvināji sievai auskarus, tad pieskaņota kaklarota ir nākošā loģiskā izvēle. Rotaslietas iespējams piemērot gan svētkiem, gan ikdienai. Līdz ar to dažādiem apģērbu komplektiem. Pārsteidz sievu ar ko patiešām mīļu. Piemēram, rokassprādze ar gravējumu ļaus sajusties īpašai un vienmēr liks pasmaidīt.

Dzīvojot kopā ar savu mīļoto cilvēku, tieši otrā pusīte vislabāk spēj pamanīt mirkļus, kad laiks atpūtai. Ja sieva ir ieslīgusi darbos, tad skaidrs, ka laiks pelnītai atpūtai. Veidi, kā uzdāvināt atpūtu, ir dažādi – masāžas, brīvdienas laukos, izbraucieni ārpus valsts utt. SPA atpūta Latvijā ir diezgan daudzveidīga, tāpēc nav pat jābrauc tālu, lai nodotos mierpilniem SPA rituāliem. Turklāt arī Rīgas centrā ir vairāki kvalitatīvi SPA centri. Kopīgs SPA apmeklējums būs ilgi gaidīta un romantiska dāvana jums abiem. Vairāk par to lasi rakstā SPA centri Rīgā.

Romantiskas dāvanas pārim

Ja drīzumā jāapmeklē kāzas vai pāra sālsmaize, laiks izvēlēties kādu romantisku dāvanu.

Klasiska dāvana pārim ir restorāna apmeklējums. Izvēlētajam restorānam noteikti jābūt ar patīkamu atmosfēru un gardu ēdienu. Ja pāris ir tavi draugi, tad jau tu arī zināsi viņu iemīļotos restorānus. Dāvanu karte restorānā ir lieliska dāvanas izvēle, jo pāris varēs izvēlēties dienu un laiku, kad doties randiņā un baudīt gardās vakariņas kopā. Lai izvēlētos piemērotāko restorānu, vērts ielūkoties blogā Restorāni Rīgā

Nākošā dāvanas ideja ir pārim sapņotājiem. Tas ir lidojums ar gaisa balonu stundas garumā pāri Latvijas pļavām un mežiem. Šī ir romantiska dāvana, kas ļaus abiem lūkoties uz brīnišķīgajiem skatiem, baudīt vienam otra sabiedrību un piedzīvot ko jaunu.

Pārdomātas dāvanas kolēģim

Pavadot ar kolēģiem daudz laika ikdienā, bieži vien viņi kļūst par mūsu draugiem. Tāpēc svarīgi apsveikt svētkos arī cilvēkus, kad dienu dienā ir blakus.

Ja esi iepazinis savu kolēģi pietiekami labi un zini viņa raksturu, tad droši uzdāvini kādu aizraujošu piedzīvojumu. Lielisks apsveikums dzimšanas dienā kolēģim, kam patīk asas izjūtas, ir lidojums ar deltaplānu. Šī ir piemērota dāvana ikvienam adrenalīna cienītājam, jo lidojuma laikā no debesīm tiks apskatīts plašais Rīgas centrs. Neaizmirstamas sajūtas ir garantētas!

Meklējot kolēģim praktiskāku dāvanu ikdienai, esam sagatavojuši lielisku dāvanas ideju, kas ir gan noderīga, gan veselību uzlabojoša. Tā ir ērta, skaista un ietilpīga ūdens pudele ikdienai. Šī ir aktuāla dāvana, jo saistībā ar #SavaPudele kampaņu ar vien vairāki cilvēku sāk rupēties par apkārtējo vidi un ikdienas gaitās izvēlēties ilgtspējīgus produktus. Tāpat ūdens pudele regulāri atgādinās padzerties, rezultātā uzlabojot kolēģa veselību un pašsajūtu.

Lai izdodas atrast trāpīgu un noderīgu dāvanu saviem mīļajiem! Blogā Idejas Dāvanai iespējams atrast arī citas līdzīgas idejas dāvanām gan ģimenei, gan draugiem, gan kolēģiem.