Tetovēšana tika izgudrota dažādās pasaules daļās, un no tā attīstījās (un joprojām tiek veidoti) dažādi stili un paņēmieni. Šeit ir daži no tiem:

“Melns un pelēks” ir stils, kas lielā mērā balstās uz ēnām, lai radītu trīs dimensiju ilūziju. Lai izveidotu pārejas starp gaišo un tumšo un izcelto krāsu, tiek izmantota balta tinte. Tas radās 1970. un 1980. gadu cietumos un pēc tam kļuva populārs.

“Cilšu tetovējumi” ir iedvesmoti no vietējo amerikāņu, Mikronēzijas un Polinēzijas tautu tetovējumiem. Tam ir raksturīgas ģeometriskas figūras, un tas parasti tiek veikts tīrā melnā krāsā (lai gan ir varianti, kas izgatavoti krāsā un “akmens izstrādājumu stilā”.) Tas simbolizē pāreju no vienas dzīves daļas uz nākamo, bet ir jautājums, cik daudz sākotnējās idejas palika mūsdienu variantā.

“Biomehāniskais stils” savā realizācijā apvieno mehāniskās daļas ar organiskām. Tās fani ir kiberpanka, steampunk, Sci-Fi un industriālās mūzikas cienītāji. Daļa no tā ir sagrauta mīkstums, kurā ir integrētas mašīnas vai elektronikas daļas.

“Mūra stils” tiek veidots zemniecisks, izmantojot melnas, pelēkas un krāsas ar smalkām līnijām, kas veido drupoša akmens tekstūru.

“Baltās tintes tetovējumi” ir tetovējumi, kuros izmanto tikai baltu tinti un tikai balto tinti. Viņi mēdz izskatīties kā rētas un var ļoti ātri izgaist (dažu mēnešu laikā). Tāpēc profesionāli mākslinieki mēģina sajaukt tetovējumu ar gaiši zilām, gaiši dzeltenām vai gaiši violetām detaļām un piešķirt tetovējumam ilgāku mūžu.

Āzijas / austrumu / jakuza ir raksturīgi melnā un krāsu stili, kuriem ir atpazīstami austrumu motīvi: zivis, ķiršu ziedi, Buda, lotoss, pūķi, kara suņi, samuraji un geišas. Viņi bieži pārklāj visu ķermeni un stāsta attēlu.

Tradicionālā / vecā skola ir stils, kas atspoguļo agrīno darbu motīvus, piemēram, ērgļus, meitenītes, meitenes, kuģus un enkurus.

Jaunā skola ir stils, kas parādījās 1980. gados ar dažādu stilu sajaukumu, drosmīgām un spilgtām krāsām, plašāku krāsu paleti, kas atbilst tradicionālajam stilam, un labākiem slīpumiem.

Reālistiskais stils izstrādā dizainparaugus, kas parasti ir portreti vai ainavas, un mēģina atdarināt fotogrāfiju.

Ķeltu stila dizainā ir sarežģīti mezgli, no kuriem var izveidot vienkāršas vai ļoti sarežģītas formas.

Tetovēšanas mašīna ir rietumu tehnikas rīks. Tam ir adata, kas pārvietojas uz augšu un uz leju caurulē, kas tur tinti. Visu mašīnu kontrolē ar pedāli. Iekārtai, ko izmanto krāsošanai un ēnošanai, ir vairāk adatu nekā viena.

Bambusa rokturi tiek izmantoti japāņu tehnikā. Šiem rokturiem ir daudz adatu galos, un mākslinieks izstiepj ādu ar vienu roku, vienlaikus pīrsējot ādu ar rokturi. Mākslinieks meistars vienā sekundē var caurdurt ādu 5 reizes.

Grābeklis un pārsteidzošā nūja ir Samoa tehnikas rīks. Grābeklis darbojas kā adatas un ir iemērkts ar tinti. Pēc tam to novieto pret ādu un sasit ar nūju. Daži palīgi uztur ādu stingru, kamēr mākslinieks pārvieto grābekli, izveidojot modeli.

Metāla caurule tiek izmantota senajā Taizemes tehnikā, kas ir līdzīga rietumu tehnikai, jo metāla caurulē ir bīdāms smails stienis, kamēr caurule tur tinti. Kombinācija tiek turēta ar vienu roku, bet otra tiek izmantota ādas pievilkšanai.