Tetovēšana ir mākslinieciska forma un ķermeņa modifikācijas forma, kurā pigmentu ievieto ādā, lai mainītu tās krāsu pastāvīgi. Tā ir ļoti veca tradīcija, un šodien tā ir vairāk populāra un sociāli pieņemama nekā jebkad agrāk.

Tetovējumu vēsture
Mēs varam redzēt tetovējumus kā sacelšanās pret sabiedrību, bet tas ir tikai viens no daudzajiem iemesliem, kāpēc cilvēki valkāja un joprojām valkā tetovējumus. Tetovējumi meklē veidus, kā cilvēka āda var būt nejauša līdz nepieciešamajai un dzīvības glābšanai.

Tetovējumu fakti
Tetovējumi parādījās dažādās pasaules daļās praktiski neatkarīgi un vienlaicīgi. Šajās vietās ir izstrādāti dažādi stili un paņēmieni, un tie šodien sajaucas ar visu tetovējumu entuziastu un mākslinieku prieku. Uzziniet vairāk interesantu faktu par tetovēšanu un tetovējumiem.

Tetovēšana kopā ar cilvēka ķermeni dara dīvainu, lai saglabātu ādu ļoti ilgu laiku. Tiem, kas vēlas attēlus uz tekstiem uz viņu, bet nepatīk daļa “ļoti ilgi”, ir alternatīvas, kas ir īsākas un tikpat skaistas.

Tetovējumu īsa vēsture
Pierādījums, ka aizvēsturiskie cilvēki zināja un praktizēja tetovēšanu, ir rīki, kas tika atklāti Francijā, Portugālē un Skandināvijā. Šie instrumenti ir vismaz 12 000 gadus veci un tika izmantoti tetovēšanai. Vecākie pārdzīvojušie tetovējumi ir tie, kas atrasti Ötzi Iceman, māmiņa, kas atrodama Etijas ielejā Alpos un iepazīšanās no 5. līdz 4.gadsimta pirms mūsu ēras. Mēs arī zinām, ka ģermāņu un ķeltu ciltis arī tetovēja. Māmiņa no Amuneta no senās Ēģiptes un māmiņām Pazyrykā, Sibīrijā, (iepazīšanās no 2. gs. Beigām pirms mūsu ēras), uz kurām mēs atradām arī tetovējumus. Tātad tetovējumi visā pasaulē bija pazīstami ļoti agrīnā vēsturē.

Senā Ēģipte un Indija izmantoja tetovējumus kā dziedināšanas metodes un kā reliģiskās pielūgšanas metodes. Tie bija arī stāvokļa pazīmes sabiedrībā, bet arī sods. Tetovējumi Filipīnās bija atzīmes un sasniegumi, un cilvēki tur uzskatīja, ka viņiem ir maģiskas īpašības.

Kad parādījās kristietība, tetovēšana tika uzskatīta par barbarisku tradīciju, un tas lēnām izbalēja Eiropā, lai atgrieztos ar transokeaniskajiem ceļojumiem 16. vietā. Ceļotāji, piemēram, Sir Martin Frobisher, William Dampier, un kapteinis Džeimss Kukss, devās mājās ar vietējiem iedzīvotājiem no vietām, ko viņi apmeklēja, un viņi bieži bija tetovēti.

Sākumā tetovēšana bija “rezervēta” jūrniekiem un zemākām klasēm, bet laikā, kad tetovējumi kļuva arvien prasmīgāki, tetovēšana kļuva par aristokrātijas hobiju, kurai bija nauda, ​​lai samaksātu augstas profesionāļu cenas. Tā kā tetovēšana kļuva lētāka, tā tika uzskatīta par zemākas klases zīmi.

Tas palika līdz 1960. gadiem un hipiju kustība, kad tas lēnām iekļuva mainstream no deviantās uzvedības uz pieņemamu pašizpausmes formu. Tas kļuva tik mainstream, ka pat Mattel sāka pārdot barbie lelles ar tetovējumiem. Abu dzimumu, visu ekonomisko grupu un visu vecumu cilvēki lieto tetovējumus, ja viņi to vēlas. 2000.gadā 15% amerikāņu bija tetovējumi.

 • Pasaules rekordu turētājs ar tetovējumiem ir Gregory Paul McLaren, kura āda ir 100% pārklāta ar tetovējumiem. Pēc viņa nāk Tom Leppard dzimis 1934. gadā. Viņa āda ir pārklāta ar tetovējumiem „tikai” 99,9%.
 • Hepatīts bija liela problēma pēc Otrā pasaules kara un daudzās vietās tika aizliegta tetovēšana. Dažās vietās aizliegums tika atcelts tikai salīdzinoši nesen.
 • Visefektīvākais veids, kā mūsdienās noņemt tetovējumu, ir lāzera noņemšana.
 • Lāzers pārtrauc lielas pigmenta daļiņas mazākos, lai ķermenis tos absorbētu un atbrīvotos no tiem dabiskā veidā.
 • Senie grieķi un romieši tetovēja savus vergus un noziedzniekus, lai tos varētu vieglāk noteikt, ja izbēg. Ķīnieši arī tetovēja savus noziedzniekus.
 • Ja tetovējuma tintē ir metāli, ir reta iespēja, ka MRI testos tas kļūs karsts.
 • Džordžam C. Reigram Jram ir īpaša Disney atļauja, lai iegūtu tetovējumus no autortiesībām aizsargāta materiāla, proti, Disneja rakstzīmes. Viņam ir vairāk nekā 1000 Disney tetovējumi, kas ietver visus 101 dalmāciešus.
 • Senā Ēģipte cita starpā praktizēja „medicīnisko tetovēšanu”. Viņiem, piemēram, bija tetovējumi hroniskas iegurņa peritonīta (peritoneuma iekaisums) ārstēšanai.
 • Agrākās tetovējuma krāsas tika izgatavotas no oglekļa un pelnu.
 • Šodien vismaz vienai piektdaļai pieaugušo Amerikas Savienoto Valstu ir vismaz viens tetovējums.
 • Tiem, kas mīl tetovējumus, bet nevēlas, lai viens no tiem paliktu mūžīgi, ir pagaidu tetovējumi, kas tiek uzklāti ar hennu, lodīšu pildspalvu vai kā ūdenī šķīstošu uzlīmi.